Stylowe pufy z drewna bukowego

stylowe pufyPufy to tapicerowane, dość niskie oraz charakterystyczne taborety. Dużą popularnością cieszą się zarówno modele całkiem kwadratowe, jak i te wyposażone w siedzisko okrągłe. Początkowo obijane były głównie skórą, jednak obecnie stosuje się w tym celu także różne wytrzymałe tkaniny.

Najmodniejszy materiał na pufy

Do najbardziej eleganckich mebli tego typu należy pufa drewniana, która bardzo dobrze prezentuje się w rozmaitych aranżacjach. Nierzadko ten element wyposażenia jest dodatkowo ozdabiany pasmanterią, taką jak np.

– sznurki
– frędzle
– tasiemki
– guziki

Do produkcji puf wykorzystywane są różne gatunki drewien, które różnią się między sobą rozmaitymi cechami. Dotyczy to zarówno wyglądu oraz trwałości, jak i różnych aspektów wpływających na komfort użytkowania mebla bardziej bezpośrednio.

Drewno bukowe

Najbardziej stylowe pufy powstają z drewna bukowego. Materiał ten jest dość prosty w obróbce, dzięki czemu zapewnia zróżnicowane możliwości. Doskonale przyjmuje barwniki, przez co wykonane z drewna bukowego pufy dostępne są w różnych kolorach. Podobnie jak inne modele produkowane z surowca naturalnego, meble z tego gatunku drewna należy poddawać konserwacji przy pomocy odpowiedniego środka – przynajmniej raz w roku.