Jakie meble można wykorzystać do przechowywania odzieży wierzchniej w przedpokoju?

zestaw mebli do przedpokojuPrzedpokój to miejsce, w którym wszystkie meble powinny spełniać określone funkcje. Jedną z najbardziej podstawowych jest przechowywanie różnego rodzaju wierzchnich okryć. Podstawą wyposażenia powinna być więc szafa z półkami oraz szufladami, która będzie w stanie zapewnić optymalną ilość miejsca na powieszenie płaszczy i kurtek.

Szafa z przesuwanymi drzwiami

Wybierając zdobiące przedpokój meble nowoczesne, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na szafę z przesuwanymi drzwiami. Ten element wyposażenia nie powinien być przesadnie masywny. Lepiej wybrać szafę mniejszą, pozwalającą na powieszenie jedynie okryć używanych przez określoną porę w roku. Dobrym rozwiązaniem jest wybór modelu wyposażonego w drzwi z lustrem. W ten sposób niewielkie wnętrze może zyskać nieco optycznej przestrzeni. W przypadku takiej szafy, zbędne mogą się natomiast okazać wszelkie schowki dodatkowe.

Wieszak na odzież wierzchnią

Każdy zestaw mebli do przedpokoju powinien uwzględniać obecność naściennego wieszaka. Zapewnia on dużą wygodę, ze względu na:

– oszczędność miejsca
– możliwość szybszego suszenia ubrań
– izolację przykrych zapachów

Okrycia nieużywane przez dany okres w roku można natomiast przechowywać w odpowiednich pokrowcach i trzymać w zwykłej szafie sypialnianej.