Jak wybrać ławę kawową?

ławy do salonu nowoczesneNa wystrój salonu składa się wiele elementów. Jednym z nich są ławy kawowe, które cieszą się coraz większą popularnością w wielu aranżacjach. Na rynku znaleźć można szeroki wybór takich mebli, dlatego warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas zakupu.

Cechy nowoczesnej ławy

Ławy do salonu nowoczesne przybierają niebanalne formy, dzięki czemu są w stanie nadać każdemu wnętrzu wyjątkowego, niepowtarzalnego charakteru. Nowoczesne stoliki zazwyczaj są wykonane z kilku różnych materiałów. Dużą popularnością cieszy się łączenie drewna ze szkłem, metalem, a nawet z tworzywami sztucznymi.

Ława okrągła czy kwadratowa?

Klasycznym rozwiązaniem są oczywiście ławy w kształcie kwadratu czy prostokąta. Pozwalają na ekonomiczne wykorzystanie miejsca w pomieszczeniu i łatwo je zestawić z pozostałymi meblami o regularnych kształtach. Okrągłe dodają z kolei pomieszczeniu charakteru, przyciągają uwagę i przełamują rutynę.

Szkło czy drewno?

Kwestia użytych materiałów ma istotny wpływ na klimat danej aranżacji, choć samo wykończenie surowca również odgrywa dużą rolę. Naturalny kolor drewna pozwoli ocieplić pomieszczenie i sprawić, że wyda się ono bardziej przytulne, natomiast w przypadku bardziej wyrazistego koloru drewna ława może prezentować się nowocześnie. Najczęściej jednak w nowoczesnych aranżacjach zastosowanie znajdują ławy z elementami szklanymi.